הפרשה לפנסיה

קדם Forums חשבונאות ומיסים הפרשה לפנסיה

• אפרת פרידמן

חשבונאות ויעוץ מס
    חברה
    17/05/2022 ב11:13 am

חוקית

יש חוק פנסיה חובה לעצמאיים מ2017

בחיים אל תמליצי ללקוחות לעשות בניגוד לחוק

• חיה מריאנובסקי

חשבונאות ויעוץ מס
    מובילה
    17/05/2022 ב11:16 am
    מנהלת קהילה בקדם

יועצי מס לא מוסמכים להמליץ להשקיע / להפקיד כפי שידוע לי.

אנחנו נותנים מידע מבחינת מיסוי מה הלקוח חייב או לא ומה כדאי מבחינת מיסויית לבצע.

יתכן וקיימת לו חובת תשלום להפקיד לפנסיה , נקודה נוספת -לא אוכפים את זה בפועל.

רק נקודה חשובה – לעצמאיים פחות ישתלם פנסיה כי רק הכסף שהוא צבר יהיה , לעומת שכירים שיש הפקדה של מעסיק בנוסף גם המקדם משתנה, מצד שני יש כאן גם ביטוח לאירוע ביטוחי.

לכן יתכן ולא משתלם לו , אני ממליצה ללקוחות שלי לדבר עם סוכן ביטוח לראות מה התיק הקיים ומה הביטוח שהוא צריך.

• נחמה וובר

כללי
    חברה
    18/05/2022 ב9:30 am

מעבר לכך שפנסיה זה חובה לעצמאים לפי החוק (אוכפים או לא אוכפים זו נקודה נוספת) היא חובה גם כלפי עצמינו בתור בני אדם. אם בן אדם לא ידאג לעצמו לגיל פרישה מי ידאג לו אז? (הילדים?) (ואני לא מדברת על ההשתדלות שזה ודאי).

אם בן אדם הוא עצמאי שיודע להשקיע בנדל”ן וככה ומזה הוא חושב לחיות בגיל פרישה זו גם אפשרות אבל מה שהוא חייב לפי החוק שיפריש (וזה גם לא הרבה כסף).

פנסיה זה לא רק חיסכון זה גם כולל בתוכו גם כיסויים ביטוחיים כמו אובדן כושר עבודה ופנסית שארים (למקרה מוות) לכן אם בן אדם מפריש רק לפי מה שחייבים על פי חוק (או לא מפריש בכלל…) הוא לא יהיה מבוטח על כל השכר שלו ולכן הוא צריך לדאוג לעצמו לכיסוי נפרד על השכר הלא מבוטח.

לשאלות פרטיות ובדיקת התיק הפנסיוני,

nweberbit@gmail.com

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן