העסקת עובדים ותשלום פנסיה – שאלה

קדם Forums עצמאיות ראשי פיננסי העסקת עובדים ותשלום פנסיה – שאלה

• העסקת עובדים ותשלום פנסיה – שאלה

פורסם ע"י רות רוט  הוראה רכזות וחינוך on 15/01/2023 ב7:30 pm

רציתי לברר את החוק:
    מה חובת המעסיק לגבי הפרשת פנסיה ופיצויים – מה החוק מחייב?
    האם לעובד מותר לוותר על ההפרשות?
    מה צפוי מעסיק / שכיר שעוברים על החוק?
    בקיצור, כל מידע בנידון יתרום לי…
    (אני מחפשת מידע יבש, מבחינת החוק וכדו’ – באופן כללי, לא למקרה מסוים).
    תודה.

אפרת פרידמן הגיבה לפני 1 שנה, 9 חודשים 3 חברות · 3 תגובות
  • 3 תגובות
  • רחל שוורץ

נדל"ן והשקעות
    חברה
    16/01/2023 ב9:26 am

חוק פנסייה חובה- חובה לכל אדם שכיר או עצמאי להפריש לקרן פנסיה שכוללת ביטוח שארים ואבדן כושר עבודה

לעובד מותר לוותר על הכיסויים הביטוחיים אם יש לו כבר כיסוי לסיכונים האלה בדרכים אחרות אך הוא אינו יכול לוותר על ההפרשות לפנסיה עצמם.

מעסיק מחויב להפריש לאחר 6 חודשי עבודה, אם לעובד כבר יש קרן פנסיה פעילה אז לפי החוק מעסיק חייב להפקיד לאחר 3 חודשים רטרואקטיבית לחודש הראשון שהתחיל לעבוד (במילים אחרות חייב לקבל מהיום הראשון אבל החוק נותן תקופה של 3 חודשים לפני שחייב להפקיד בפועל-ניתן לומר תקופת ניסיון לעבודה)

ההפקדות המינימליות הן 6% תגמולי עובד, 6.5% תגמולי מעסיק ו6% פיצויים (אם חתום על סעיף 14 אז 8.33% פיצויים)

מעסיק שלא הפקיד בזמן צפוי לשלם ריביות פיגורים וניתן לתבוע מעסיק שלא הפקיד ובית הדין יכול לחייב אותו לשלם את מה שהיה חייב לפנסיה +קנסות.

מדובר על עובדים מגיל 21 לגבר וגיל 20 לאשה ועד גיל פרישה כולל מי שממשיך לעבוד לאחר גיל הפרישה

• רות רוט

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    16/01/2023 ב9:45 am

תודה, נתת לי מידע מושלם.

• אפרת פרידמן

חשבונאות ויעוץ מס
    חברה
    16/01/2023 ב6:04 pm

עוד כמה נקודות –

חתימה של עובד כהסכמה על זכויות סוציאליות בסיסיות לא תחשב תקפה בבית משפט – לתשומת ליבכן.

ומעסיק שלא יפריש לפנסיה עבור עובדיו או שלא יעביר בזמן – בביקורת של משרד הכלכלה הקנס הינו – תחזיקו חזק – 36,000 לכל עובד לכל חודש!!!!

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן