הפקדה לקרן השתלמות/גמל?

קדם Forums עצמאיות ראשי פיננסי הפקדה לקרן השתלמות/גמל?

• הפקדה לקרן השתלמות/גמל?

פורסם ע"י גיטי רבינוביץ  חשבונאות ויעוץ מס on 24/09/2024 ב9:46 am

יש לכם כסף בצד?

רוצות לחסוך לחתונות ילדים?

היכן אתן שומרות/חוסכות?

בנק/קופת גמל/השתלמות?

איזו חברות/בנקים נותנים אחוזים טובים?

פרטו ברוחב לב 🙂

מירב שבתאי הגיבה לפני 1 שבוע, 1 יום 10 חברות · 20 תגובות
  • 20 תגובות
  • תמי אפשטיין

כללי
    חברה
    24/09/2024 ב9:51 am

קרן השתלמות עדיפה, אלא אם את מתכוונת להוציא בזמן קצר.

אם את עצמאית את יכולה להפקיד וזה יורד לך מהמס (אם הגעת לתקרה). בנוסף, אין לך מס כשאת פודה את הקרן.

אבל שוב, זה להפקדה ארוכה

• מירי גרינשטיין

אומנות ועיצוב
    חברה
    24/09/2024 ב10:05 am

מנסיוני בתחום הביטוח, קרנות השתלמות נותנות תשואה של כ 4% לשנה. כדאי אם יש אופציה לקבל קה”ש דרך המעסיק (לשכירים) . לפעמים כדאי במקום העלאה בשכר לבקש קרן השתלמות של 10% מהמשכורת כאשר 7.5% על חשבון המעסיק ו 2.5% ינוכה מהעובד בתלוש, אמנם לטווח הקצר לא רואים תוספת בשכר אבל בראייה לטווח ארוך זה רווח הרבה יותר גדול. עצמאים יכולים לפתוח קרן השתלמות עצמאית, מלבד התשואות יש רווחים שונים לגבי מיסים – אפשר לפנות לרו”ח או יועץ מס שלכם לקבל מידע יותר ספציפי לעסק שלכם.
    מי שאין אפשרות לקרן השתלמות , יש תוכניות חסכון שונות בחברות הביטוח כגון חסכון מסוג “מגוון” בחברת הראל שגם נותן כ4% לשנה. התוכנית הזאת גם ניתנת לפירעון בכל זמן (בשונה מקה”ש שאפשר למשוך ללא מס רק כעבור 6 שנים בדר”כ) בכל אופן כדאי רק למי שמתכוון לחסוך לטווח ארוך. לפעמים יש הפסדים לזמן קצר בגלל שינויים בשוק ההון בפרט בזמנים מורכבים כמו קורונה, מלחמה וכו’ אבל בראייה לשנים ארוכות כמו שציינת חסכון לחתונות ילדים, בסופו של דבר תמיד יהיה רווחים של אלפי שקלים או עשרות אלפים, תלוי כמה מפקידים
    יש גם קופות חסכון בבנקים, בדר”כ יתנו תשואות נמוכות יותר מחברות ביטוח אבל תמיד כדאי לבדוק ולהשוות
    לשאלות ספציפיות אפשר לרשום לי mgrossman748$gmail.com אשמח לענות

• מ ל

הייטק
    חברה
    24/09/2024 ב11:18 am

אין בזה בעיה של ריבית?

• תמי אפשטיין

כללי
      חברה
      24/09/2024 ב11:23 am

מפקידים לקרן עם כשרות

• רחלי טיירי

כללי
    חברה
    24/09/2024 ב11:26 am

אני יחלק את התשובה שלי לשתיים

1. חיסכון לטווח ארוך

2. חיסכון לטווח קצר

בחיסכון לטווח ארוך מומלץ להשקיע בשוק ההון במסלולים עם סיכון גבוה שנותנים תשואה ממוצעת של כ 10% בשנה.

ניתן להשקיע דרך חברות ביטוח/ בתי השקעות

קיימים מגוון מסלולי השקעה, המסלול היחיד עם כשרות כרגע הוא “עוקב מדד S&P500”

בחיסכון לטווח קצר מומלץ להשקיע דרך הבנק בקרן כספית, תשואה ממוצעת של 4% לשנה, סיכון נמוך.

יש קרן כשרה בשם “מגדל שקלית כשרה”

• תמי אפשטיין

כללי
      חברה
      24/09/2024 ב3:43 pm

“עוקב מדד S&P500” יש גם בקרן השתלמות

• רחלי טיירי

כללי
        חברה
        24/09/2024 ב8:08 pm

s&p500 יש בכל המוצרים הפנסיונים והפיננסים בחברות הביטוח

כמובן שגם בקרן השתלמות

• מירי גרינשטיין

אומנות ועיצוב
    חברה
    24/09/2024 ב11:36 am

במסלול כשר או S&P ודאי אין בעיה, גם במסלולים האחרים לא כל הרבנים אוסרים, תשאלי את הרב שלך

• חיה שרה גלינסקי

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    24/09/2024 ב12:30 pm

בדיוק אני באמצע מחקר קצר על הנושא,
    הבנתי שזהו מסלול שווה ביותר S&P 500
    אין בו בעית כשרות?

• מירי גרינשטיין

אומנות ועיצוב
      חברה
      24/09/2024 ב12:43 pm

N&P זה עוד מסלול כשר

• רחלי טיירי

כללי
      חברה
      24/09/2024 ב1:48 pm

המסלול כשר

צריך לשים לב שבמסלול הזה צריך לחתום על היתר עסקה

(מה שלא נדרש במסלול הלכה)

בנוסף, יש כמה רמות כשרות (גלאט הון, בד”ץ, תשואה כהלכה וכו’)

יש הבדלים בין החברות והמסלולים בגופי הכשרות שמאשרים אותם

• גולדי

כללי
    חברה
    24/09/2024 ב3:57 pm

בבנק קחי בחשבון אינפלציה של 3% לשנה… כך שאם הריבית היא 4% שנתי לא כל כך הרווחת.

יש קופות גמל להשקעה במסלול הלכה שמרוויחות 10% ממוצע לשנה (אני בשנה שעברה הרווחתי יותר מ17% שנתי)

לטווח קצר זה אף פעם לא שווה כי התנודתיות גבוהה אבל אפילו רק שנה זה כבר יותר טוב מאשר כלום

עוקב S&P זה מעולה, אין בעיה של כשרות כי זה מניות חו”ל כך שאין בעיה של שבת- הבעיה העיקרית במניות בארץ

יש אתר “מי גמל נט” שמשווה קופות גמל ותוכניות חיסכון שונות, גם פנסיה, מומלץ להיכנס ולבדוק אבל לא להתלהב מחודש אחד או שנה אחת טובה אלא אם זה עקבי.

שימי לב גם לדמי הניהול- בדר”כ אפשר להתמקח אם את מספיק עקשנית ובאמת מעוניינת להרוויח.

אם עושים את זה נכון אפשר להרוויח בקלות כסף שעובד בשבילך.

קרן השתלמות- תלוי במשכורת ויש הגבלה על סכום ההפקדה השנתי אין לי מושג לגבי מיסוי

קופ”ג- יש תקרה של כ73,000+- להפקדה שנתית יש מס רווחי הון (רק על רווחים, אם את צריכה לשלם זה אומר שהרווחת…)

ויש גם חיסכון לכל ילד, שימי לב שזה במסלול עם סיכון גבוה אם זה לטווח רחוק וכן יש אפשרות להכפיל את ההפקדה החודשית אם את מוותרת על 50 שקלים בחודש לילד (ההפרש בסוף התקופה הוא ממש משמעותי ויותר מפי 2)

מקווה שעזרתי

• רחלי טיירי

כללי
    חברה
    24/09/2024 ב8:06 pm

גולדי,

כמה הערות אם אפשר

בקרן כספית דרך הבנק יש מס על הרווח הריאלי (ולא הנומינלי) כך שהאינפלציה לא משפיעה על הרווחים

גמל להשקעה יש תקרה של 70,000 לשנה (נכון לשנת 2024 התקרה עומדת על 79,005 ש”ח)

חיסכון לכל ילד – מסלול הלכה של חברת אינפיניטי נותן את התשואות הכי גבוהות בפער משמעותי משאר החברות

(ניתן לראות באמת מיי גמלנט)

• ליבי .

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    25/09/2024 ב1:47 am

חברה ביקשה ממני לשאול:

יש לי סכום של 150,000 ש”ח בבנק,

אני לא יכולה להשקיע אותו כרגע לטווח ארוך כי יכול להיות שאצטרך אותו בטווח של שבוע-שבועיים.

(אני כרגע לא יודעת מתי אצטרך את זה – יכול להיות שייקח כמה חודשים טובים ואולי אפילו יותר – ויכול להיות עוד כשבועיים.)

אני מרגישה בינתיים ‘בל תשחית’ שזה יושב סתם בחשבון,

בבדיקה באופציות השונות של מסלולי ההשקעות בבנק (פאגי) –

אלו שהם עם אפשרות יציאה מידית, זה נראה שמדובר על אחוזים קטנים ממש, שכבר אין הבדל גדול אם הכנסת או לא.

אשמח מאד לשמוע המלצות מניסיון איפה והאם כדאי לשים את זה כדי שירוויח יפה.

• אתי גינזבורג

אופנה יופי וטיפוח
      חברה
      25/09/2024 ב8:54 am

<div>קרן כספית שקלית היא נזילה באופן יומי, ונותנת אחוז תשואה שדומה מאוד לריבית בנק ישראל (כיום 4.5% שנתי).</div>

הקרן הכספית היא לא מופעלת על ידי הבנקים, אבל אפשר לקנות אותה דרך אתר הבנק, בלי עמלות דמי משמרת/קניה ומכירה.

אין הבדל משמעותי בין הקרנות הכספיות השונות בשוק, כולן נותנות בערך אותו אחוז תשואה, וכולן לוקחות בערך אותם דמי ניהול (כ-0.1%).

אין פקדון בבנק שנותן סכום כזה באופן נזיל יומית.

• ליבי .

אומנות הבמה והפקות תוכן
        חברה
        25/09/2024 ב11:27 pm

תודה.

איך מצטרפים טכנית לקרן כספית שקלית?

• רחלי טיירי

כללי
    חברה
    25/09/2024 ב9:16 am

כסף שיושב בעו”ש הערך שלו יורד בגלל האינפלציה

לפתוח תיק ניירות ערך דרך הבנק ולשים בקרן כספית שקלית

יש מסלולים כשרים

בהצלחה!!

• אתי גינזבורג

אופנה יופי וטיפוח
    חברה
    25/09/2024 ב9:49 am

אני מחלקת את ההשקעות שלי ל2:
    השקעות לטווח ארוך (למעלה מ6-10 שנים) נמצאות בקרן השתלמות במסלול מחקה מדד מניות חו”ל בסיכון גבוה.
    הסיבה שאני משקיעה דרך קרן השתלמות לעצמאים, כי יש (הכרה בחלק מההשקעה כהוצאות העסק, וגם) פטור ממס רווחי הון על הפקדה עד סכום מסוים בשנה (השנה זה 20,520). שימו לב, אפשר להפקיד בקרן השתלמות גם סכום גבוה יותר, אבל החלק שמעבר לתקרה ימוסה בזמן משיכת הכספים בעתיד. (החלק שמתחת לתקרה לא ימוסה בכל מקרה, כך שאין מה להפסיד).
    הסיבה שאני משקיעה במחקה מדד, בגלל שבדרך כלל זה לא מרויח פחות ממסלול מנוהל, והדמי ניהול שלו נמוכים יותר ממסלול מנוהל.

השקעות לטווח קצר – בקרן כספית שקלית, זה בדרך כלל לא מרויח הרבה יותר מהאינפלציה, אבל לפחות ערך הכסף לא נשחק.

לגבי הלכה, מומלץ מאוד לשאול את הרב לפני שמחמירים, יש פוסקים שמתירים באופן גורף מניות חו”ל, ויש פוסקים שמתירים מניות באופן גורף, גם בחברות ישראליות, וגם בחברות מחללות שבת וכו’

• רחלי טיירי

כללי
      חברה
      25/09/2024 ב12:04 pm

אתי כל מילה

מה שעובר את התקרה בקרן השתלמות ניתן להפקיד לגמל להשקעה באותו מסלול

אלו כספים שבכל מקרה יהיה עליהם מס, וגמל להשקעה נזיל

• מירב שבתאי

יעוץ אימון והנחיה
      חברה
      08/10/2024 ב1:13 pm

מה שהסברת על השקעות, את מתכוונת למי שיש הון עצמי שמחפש איפה להשקיע נכון ?

מה כדאי לי לפתוח (תוכנית חיסכון בהוראת קבע ) לטווח ארוך ?

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן