כמה שאלות לפני תחילת פרוייקט, אשמח לקבל כל תשובה!

קדם Forums גרפיקה כמה שאלות לפני תחילת פרוייקט, אשמח לקבל כל תשובה!

• כמה שאלות לפני תחילת פרוייקט, אשמח לקבל כל תשובה!

פורסם ע"י Bassi G  גרפיקה on 31/05/2022 ב3:53 pm

שלום לכולן

אני מתחילה עכשיו פרוייקט גמר בגרפיקה. הנושא שלי הוא ‘הכשרה וליווי בחורים (ובחורות) בוגרי תיכונים דתיים בעלי מוגבלויות פיזיות, עם קוגנטיביות תקינה, עד להשמה מלאה בעבודה.’

יש לי כמה שאלות בעבור העצמאיות שבינינו שיש להן עסק שמסוגל לקלוט כאלו עובדים, (או עסק עם פוטנציאל כזה)

1. הייתן מוכנות להעסיק כאלו עובדים?

2. במידה ולא היה לעובד.ת הכשרה מתאימה, הייתן מוכנות להכשיר אותם?

3. הייתן רוצות שיהיה ארגון שייתן גב לכזה שילוב? (ליווי ותמיכה למעסיק ובמקביל לעובד. צו’פרים, הסבר טכני, סדנאות וכו…)

4. מה יכול להיות הקשיים שיצוצו בכזה שילוב?

5. האם לדעתכן יש לכזה שילוב פוטנציאל להצליח?

6. מה אחוזי ההצלחה שהייתן נותנות לכאלו עובדים.ות?

7. במקרה של קליטת כזה עובד.ת: האם העסק שלכן נגיש? ואם לא, יש לכן נכונות להנגיש את המקום? או למצוא כל פתרון אחר?

8. הייתן מוכנות לשלם שכר מלא? (כמובן לאחר השלב של שכר מינימום)

9. אם זה היה הבן/בת שלך, על איזה תנאים לא היית מתפשרת? מה היית דורשת שיהיה
    בחוזה לפני החתימה? מה היית מצפה מהמעסיק? (יחס, גובה שכר, נגישות, וכו….)

10. יש לכן משהו להוסיף שלא שאלתי?

שוב אני מדגישה: השילוב מיועד לבעלי קוגנטיביות תקינה, שלמדו במוסדות רגילים ובכיתות רגילות, וסיימו בהצלחה את חוק הלימודים.

אשמח לקבל כמה שיותר תשובות.

נ.ב.

*כמה שילובים לדוגמא להבנת הרעיון:
    –הנדסאים שהם עיוורי צבעים. –בחורים נכים שיכולים להקליד חידושי תורה (הם יבינו את כל ראשי התיבות שלנו כנשים הפ פחות מובנים…) –תופרת נכה- יש מכונות תפירה שלא צריכים דוושה, יש במקום זה כפתור. –מעבירה סדנאות וקורסים כגון בלונים, שזירת פרחים….

זה הרעיון הכללי. עכשיו אני צריכה את עזרתכן לדייק ולמקד אותו.

* אם יש לכן משהו להוסיף בעניין אשמח לשמוע!

*אשמח אם תוכלו להעביר את השאלות הלאה לעוד מעסיקים.ות.

תודה רבה רבה!

Rivki הגיבה לפני 2 שנים, 4 חודשים 4 חברות · 4 תגובות
  • 4 תגובות
  • חיה כ

גרפיקה
    חברה
    31/05/2022 ב4:00 pm

אני נהנית מהנושא שלך הוא מדהים!

והא מצביע על הרגישות שיש לך לנושא, כל הכבוד!

• חוי פלבינסקי

צילום ומולטימדיה
    חברה
    31/05/2022 ב7:59 pm

אהבתי מאוד את הפרויקט! בהצלחה רבה!

הנה התשובות שלי:

1. אם הם מתאימים לעבודה, חד משמעית כן.

2. יש תחומים שבהם מכשירים את העובדים במקום, ויש שלא. יש כאלה שדורשות נסיון קודם, ויש שלא. אין הבדל בין עובד רגיל לעובד מוגבל. כעסק לא אתן יחס יוצא דופן או חריג רק בגלל שהוא מוגבל. אבל בהחלט אתן בדיוק את אותו יחס כמו לעובד רגיל אחר, גם אם זה ידרוש ממני להתאמץ יותר ולמצוא פתרונות יצירתיים עבורו.

3. בעיקרון, אני אדבר ישירות עם העובד אבין את הצרכים שלו ואעזור לו. חושבת שארגון כזה יכול לעזור בעיקר לעובד, למצוא מקום עבודה שמתאים לו. אבל גם למקום העבודה, כדי לדעת איך להנגיש את המקום, ולמצוא התאמות.

4. בהנחה שמדובר אך ורק במוגבלות פיזית, הקושי היחיד הוא התניידות והתאמה של סביבת העבודה.

5. בודאי. אם שני הצדדים נכונים להתגמש, זה יכול לעבוד מעולה.

6. בהנחה שהוא מתאים לתפקיד. 100%! ברור שלא הייתי מזווגת מישהו עם קושי ראיה חמור מאוד להיות גרפיקאי או צלם… וברור שלא אקח חרש לעבוד כמפיק מוזיקה… אבל תופרת שיש לה מכשיר מותאם לצרכיה, והיא תופרת טובה. למה שלא תצליח?

7. העסק שלי לא נגיש, אבל אם העובד מוכן להשתתף בהוצאות, או שיש ארגון שיכול לסבסד את זה, אני אשמח להשקיע עבור עובד שכדאי לחברה. כמובן, צריך שיהיה ברור לעובד שאם ישנה הוצאה חריגה לעסק שנדרשת כדי להתאים את זה עבורו, ברור שיצופה ממנו להשתתף במימון. (לדוגמה: חרש, שרוצה להביא מתורגמן לשפת הסימנים לישיבות צוות. בכיף. תביא. רק אני כעסק לא ארצה לשלם על זה…)

8. אין סיבה שלא. אם העובד עובד טוב, אין סיבה שלא.

9. הייתי שולחת אותו לעבוד במקום שקיבלו אותו בזכות כישוריו, ולא למרות המוגבלות… כמובן בשכר שמתאים לרמת הידע ובמקום שמעריך אותו כאדם, ולא כ”מגבלה.”

• Bassi G

גרפיקה
    חברה
    31/05/2022 ב11:00 pm

תודה רבה!

אשמח לקבל עוד תשובות, אם יש למשהי משהו להוסיף.

נ.ב.

משהי יכולה לכוון אותי איפה עוד אני יכולה לפרסם את השאלות?

• Rivki

גרפיקה
    חברה
    01/06/2022 ב4:09 am

תעשי שאלון google forms

תקבלי יותר תגובות

יותר קל להפיץ והרבה יותר קל לענות

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן