עיצוב תעשייתי

קדם Forums גרפיקה עיצוב תעשייתי

• עיצוב תעשייתי

פורסם ע"י רחלי קניג  גרפיקה on 12/12/2023 ב12:38 am

ערב טוב!

האם משהי מתעסקת פה בעיצוב מוצר/בגדים?

אני מעוניינת ללמוד את התחום ואשמח לשמוע חוות דעת על הנושא.

תודה.

‫איידי וייס‬‎ הגיבה לפני 10 חודשים 8 חברות · 14 תגובות
  • 14 תגובות
  • אלישבע .

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    12/12/2023 ב1:59 am

יש מגמת עיצוב מוצר תעשיתי במרכז החרגי להכשרה מקצועית

לימודים של 3 שנים

80% מהתלמידות מקבלות מימון מלא.

רמה גבוהה מאוד.

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
    מובילה
    12/12/2023 ב1:03 pm

הלית למדה במקומות הכי נחשבים עיצוב תעשייתי, אלופה , מלמדת היום בסמינרים @helitcolany אישה מהממת בטוחה שתשמח לעזור, תשאלי פה יותר ממוקד? כדי שהיא תוכל לענות בקלות

• אושרת ישראלי

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    12/12/2023 ב1:14 pm

באיזה סמינר לומדים עיצוב תעשיתי?דוקא חפשתי בשביל הבת שלי

• אלישבע .

אומנות הבמה והפקות תוכן
      חברה
      12/12/2023 ב1:18 pm

לא חושבת שיש סמינר שנכנסה אליו המגמה הזאת.

אבל יודעת ש @brachighouzi מעצבת מוצר,מורה ומנחת קורסים לתכנים נלווים בתחום.

• Helit Colany

גרפיקה
    חברה
    12/12/2023 ב1:47 pm

הי טליוש @taliashwartz , תודה על הפרגון חח נשמה שאת.
    באמת למדתי את התחום של עיצוב תעשייתי בשנקר לפני כמה שנים.
    לא עסקתי בתחום הזה בסופו של דבר מכמה סיבות.
    ואני גם לא ממש ממליצה ללמוד אותו למרות שהוא מאוד מעניין ואני מאוד נהניתי והתחברתי לזה. (אלא אם כן מישהי מרגישה שזה ממש המהות שלה ואם לא זה – אין לה אופציה אחרת..)
    בתחום האופנה אולי יש יותר עבודה שמתאימה למגזר, אבל אני לא מכירה מספיק כדי להגיד.

הייתי מבררת לגבי בוגרות של עיצוב תעשייתי במרכז החרדי – כמה באמת מוצאות עבודה בתחום בסופו של דבר, מה רמת ההתאמה של מקום העבודה לאישה חרדית, כמה מרוויחים וכמה שעות עובדים.
    מכל הסיבות הנ”ל – אני עזבתי את הניסיונות למצוא עבודה כשכירה בתחום הזה. זימנו אותי לכמה ראיונות אבל שום מקום לא היה מתאים באמת. זה תחום מאוד לא פשוט בארץ וגם המון מבוגרי שנקר, בצלאל, חולון וכו’ – לא מוצאים בו עבודה בקלות ופונים בסופו של דבר לתחומים אחרים או תחומים משיקים (מה שקרה גם אצלי).

לגבי סמינרים – אני מלמדת עיצוב מדיה ולא עיצוב תעשייתי.
    וגם לא חושבת שזה נכון ללמד את זה בסמינרים אם התחום מאוד מצומצם. בייחוד לחרדיות.

בתור חוג העשרה, או אפילו קורס מקצועי כתוספת למקצוע שכבר יש – מהמם. לגמרי הייתי ממליצה למי שאוהבת את זה. אבל לא ממליצה (אולי רק ליחידות סגולה) ללמוד את זה 3 שנים ובסוף לגלות ש…

אם כבר פותחים את העניין בפורום כזה – גם אני אישית מאוד אשמח לשמוע ממישהי שלמדה במרכז החרדי ומצאה עבודה בתחום ומרוצה. ואם היא יודעת מה לגבי שאר הבנות שלמדו שם.
    ניסיתי לברר זאת כמה פעמים ולא הצלחתי לקבל תשובה.

• אושרת ישראלי

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    12/12/2023 ב5:26 pm

לגבי עיצוב מדיה את שואלת?

כי המעצבת אופנה של קידי שיק שהיום יש לה בית ספר לעיצוב אופנה

טוענת שכל התלמידות שלה עובדות היום בתחום

לא בררתי את זה כי אין מצב שאני שולחת את הבת שלי ללמוד שם,בכל זאת זה דורש חשיפה לעולם הגדול דרך הרשת

ואני יודעת ממעצבת שמלות כלה בליגת על, שבפרוש אפשר בלי כל הזוהמה הזאת

רק צריך שתבוא משהי ותלמד איך,

• אלישבע .

אומנות הבמה והפקות תוכן
      חברה
      12/12/2023 ב9:45 pm

ממש לא

יש מגמות מאוד שמורות .

אני לומדת עיצוב אופנה,תדמיתנות ותפירה

המורות כולן חרדיות (רובן חסידות )

מקצועיות מאוד

למדו אצל הגדולות בתחום ומעבירות לנו את החומר בצורה מבוקרת…

ויש אפ’ בסמינר גור לימודים מגמה בתיכון 3 שנים+שנתים בה’ ו’ של עיצוב ממוחשב,הדמיות,

סגירת תקי מוצר,שמלות כלה וכל הנלווה.

יש להם השמה גבוהה מאוד בשוק.

חלקן מורות לעיצוב,תפירה ותדמיתנות(מעבירות בגרויות ופרוייקט גמר של משרד החינוך)

חלקן עובדות בסלוני כלות.חלקן עצמאית ומעצבת לרוב חנויות הבגדים החסידיות כגון בנים,בלו בל,קידישיק ,הדס ועוד…

• אושרת ישראלי

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    12/12/2023 ב9:49 pm

איפה את לומדת?

• צביה ועלני

אדריכלות ועיצוב פנים
    חברה
    13/12/2023 ב10:22 am

אני מעצבת תעשייתית בוגרת המרכז החרדי. כיום עוסקת בייצור ועיצוב גופי תאורה. וגילוי נאות גם מרכזת את המחלקה ללימודי עיצוב תעשייתי במרכז החרדי. ההשמה החרדית בתחומי עיצוב תעשייתי שונה משל מכללות חילוניות היות והמרכז החרדי מתמקד גם בתחומי הספר של העיצוב תעשייתי- מה שנקרא: עיצוב מוצר (יודאיקה, תלת ממד, ריהוט וכדומה) כרגע למשל יש לי הצעת עבודה חמה מקולגה, שלחתי למחלקת השמה של המרכז ואין לי סטודנטית שיכולה לקבל אותה…

בגדול, אחוזי ההשמה אצלנו בסביבות ה 60% (תלוי שנתון) כשהבנות משתלבות כעצמאיות (המעסיקות בוגרות) פרילנסיות ושכירות. לא מעורבת במצב הרוחני של העבודה, כן יודעת שהבנות העובדות מרוצות מהמשכורת

אין הרבה שבאות ללמוד עיצוב תעשייתי כי המקצוע לדעתי פחות מובן (גם בחברה הכללית לא ממש מבינים מה אני עושה כל יום) וגם דורש עלויות כלכליות, השקעה ויזמות, דבר שלא מתאים לאופי של כל אחת.

יש לי סטודנטית שהיא מעצבת אופנה הלומדת כעת עיצוב תעשייתי ומשלבת הרבה משני התחומים, אם זה יעזור לך אשמח לקשר בינכן

• רחלי קניג

גרפיקה
    חברה
    16/12/2023 ב8:23 pm

תודה רבה על התגובות!

עזרתן לי מאוד!!

האמת שלמדתי תקשורת חזותית בסמינר “בנות אלישבע”.

שזה כולל גרפיקה, עיצוב, צילום ומולטימדיה.

ואני עדיין במצב של חיפוש עבודה.

יש לי לקוחות פרטיים פה ושם, אבל זה לא מספיק.

חשבתי להתקדם וללמוד תחום נוסף קשור.

אבל מחפשת משהו שיהיה ריווחי שקל למוצא בו עבודה.

אשמח לקבל רעיונות ושמות של מקומות לימוד.

תודה רבה:)

• אסתי שוורץ

גרפיקה
    חברה
    20/12/2023 ב12:58 am

מוזר שעדיין לא כתבו פה

יש מגמה לעיצוב תעשייתי בסמינר אפיקי דעת ולאחרונה גם בסמינר אופקים

(אבל אחת המורות טענה שמעמיסים שם מידי הרבה חומר שלא קשור כי זה חלק ממגמת אמנות ואין הרבה סיכוי שהבנות באמת יצליחו להיות מעצבות בפועל – תתקנו אם זה טעות)

• Helit Colany

גרפיקה
      חברה
      20/12/2023 ב2:55 pm

@2estyshvartz
      מעניין מאוד איך מלמדים את זה שם. לא מסתדר לי בכלל ללמוד את זה בסמינר.. יש לך קשר עם המורות?

• אלישבע .

אומנות הבמה והפקות תוכן
        חברה
        20/12/2023 ב3:06 pm

מיכל רוזנר היא מנהלת מגמת אומנות באופקים עד כמה שידוע לי….

• ‫איידי וייס‬‎

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    20/12/2023 ב7:26 pm

אני סטודנטית במרכז החרדי לעיצוב תעשייתי.

אני חושבת שמי שמבינה את מהות המקצוע ויכולה להשקיע 3 שנים בלימוד, יכולה בהחלט לצאת עם מקצוע טוב מאד ביד. אם יש לה כישורי שיווק עצמי טובים – היא יכולה בהחלט לעניין מעסיקים פוטנציאליים או לעבוד כעצמאית בתחום.

מבחינת המקומות שמלמדים – המרכז החרדי הוא היחיד בציבור החרדי שבאמת מלמד את המקצוע כמו שצריך, כולל תוכנות. כל מקום אחר שמתיימר לומר על עצמו שהוא מלמד את המקצוע בד”כ עף על עצמו ותו לא. בסמינר אופקים זה לא באותה רמה כמו המכללה החרדית (שמעתי ממקורות מאד מאד קרובים לצלחת, לא יכולה לפרט מעבר לכך), בהשתלמות של שצ’רנסקי לא מלמדים תוכנות (אז מה הם כן מלמדים, למען ה’? עם מה הם מוציאים בוגרות???), ובמקומות אחרים (חממה למשל) מלמדים קורס ברמה נקודתית עד חובבנית.

זה בהחלט לא לימודי עומק!

ותודתי נתונה לך, @zviyav על המגמה המדהימה הזאת. היא דורשת ממני המון, אני יודעת, אבל שווה כל מאמץ.

מבחינת סטודנטיות: זה לא סמינר. אין פיקוח על אמצעי תקשורת שסטודנטיות מביאות, ואני לא חושבת שצריך לפרט מעבר לכך. אתן יכולות להבין לבד שיש טלפונים מטומטמים וטלפונים חכמים באותה כיתה. המחשבים במכללה חסומים אמנם, אבל מחשבים פרטיים של סטודנטיות – כל אחת ויראת השמים שלה.

מבחינת יציאה לשוק – דברו עם כל אחת שיוצאת לעבוד בכל חברה שעובדים בה מגוון אנשים, כולל בבעלות חרדית. אתגרים יש בכל מקום, והכוונה של רב נדרשת בכל סיטואציה בעייתית גם אם מי שעומדים מולם הם אנשים דתיים ומעלה. החוסן במקום העבודה צריך להיות חינוך בסיסי מהבית, ולא משהו שנתקלים בו ב’בום’ כשמגיעים לשוק העבודה.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן