שאלת השאלות, איך מחפשים עבודה בתקופה המאתגרת הזאת?

קדם Forums הייטק עבודה שאלת השאלות, איך מחפשים עבודה בתקופה המאתגרת הזאת?

• שאלת השאלות, איך מחפשים עבודה בתקופה המאתגרת הזאת?

פורסם ע"י ברכי שפירו  חברה on 03/05/2021 ב9:55 am

אחד הנושאים המרכזיים שחוזר על עצמו הוא: איך לחפש עבודה היום?

לפני הכל, חשוב לי להדגיש שגם בתהליך חיפוש עבודה (בעיקר כאשר לא עובדים במקביל) – חשוב מאד להמשיך ולהשקיע בהתקדמות מקצועית, לא לדרוך במקום, להישאר עדכניים טכנולוגית, לצבור תיק עבודות. תיכף אפרט על כך יותר. אבל לא לשכוח את זה לאורך כל הדרך.

אז הנה כמה שיטות יעילות היום. אין דרך אחת, לכל אחת יש את המסלול הייחודי לה, אבל כדאי לפעול בכמה שיותר חזיתות במקביל, אין לדעת מהיכן תבוא המשרה הבאה. ממש לעבוד בלחפש עבודה! וכמובן הכי חשוב, להתפלל לס”ד כי בלי זה שום דבר לא יעבוד…

איפה לחפש?

לינקדאין הוא היום הכלי שממוקם ראשון כמעט בכל הסקרים בקרב מוצאי עבודה. זאת זירה עם מרחב פעולה ענק שצריך לדעת איך לעבוד איתו. יש אפשרות לחיפוש משרות, לפנייה ישירה למגייסים, לנטוורקינג. כיום לינקדאין ממוקמת בראש הרשימה של מקורות הגיוס באירגונים.

נטוורקינג! קשרים אישיים, המלצות של חברים, קולגות מהעבר, חבר מביא חבר. היכרות והמלצה אישית מגדילים את הסיכוי לקבל זימון לראיון.

רשימות תפוצה, פורומים וקהילות מקצועיות. להיות בקבוצות של מחפשי עבודה, להיות עם אצבע על הדופק ולהתעדכן במשרות חדשות מיד כשעולות.

לוחות דרושים – לא להשקיע מעבר לכמה דקות ביום. המגייסים מוצפים מפניות לא רלוונטיות מאתרי דרושים, סיכוי גבוה שהקו”ח שלך יבלעו אי שם ולא יקבלו התייחסות.

מה אפשר לעשות בזמן החיפוש?

אקטיביות
    להתקדם מקצועית, לא לשקוע במקום. יש המון אופציות ללימודים מקוונים בחינם. לקחת נושא מהתחום שלך (או אפילו להיפתח לתחום חדש), להשקיע בלמידה, לבנות פרוייקט.
    אם יש לך פרוייקט מרשים – להוסיף לינק לתוך קורות החיים או פרופיל הלינדאין.

ללמוד מטעויות
    סיימת ראיון לא משהו? אפשר ממש לכתוב על דף את המסקנות, לנתח מה היה טוב ומה היה פחות טוב, בשביל להשתפר בראיון הבא. רק ככה מתקדמים.

מה לא לעשות בזמן החיפוש?

לא להתייאש!

לשמור על המורל! זאת תקופה קשה לכולם ואם אין מספיק היענות והצעות – זה לא אישי ולא אומר שאת לא טובה!

ברכי שפירו הגיבה לפני 3 שנים, 5 חודשים 5 חברות · 8 תגובות
  • 8 תגובות
  • יעל כהן

הייטק
    חברה
    03/05/2021 ב12:29 pm

שלום,

קצת לא מבינה איך את ממליצה להשתמש בלינקדאין?

האינטרנט שלי ואני מאמינה שגם של רוב המשתמשות בקדם חסום לרשתות חברתיות.

גם אם אפשר להשיג פעם אחת “גוי של שבת” כדי לפתוח פרופיל, איך אפשר לחפש משרות וליצור קשרים בלינקדאין על בסיס קבוע?

לא חושבת שזה עצה כ”כ רלוונטית לנשים חרדיות. או שיש לך רעיון אחר לתת לי.

תודה

• מלכי פלדמן

הייטק
      חברה
      03/05/2021 ב1:40 pm

אני חושבת שזו הגדרה כוללת מדי ״עצה לא רלוונטית לנשים חרדיות״.

יש ויש.

לינקדאין אינו מוגדר כרשת חברתית ממש. וכל אחת על פי בחירתה.

יכול להיות שרוב הבנות שנמצאות פה בקדם לא מחוברות. ברכי הציעה פה מגוון דרכים וכלים. וכל אחת תבחר מה שמתאים לה.

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      03/05/2021 ב4:32 pm

כמו שכתבתי – אין דרך אחת. יש מגוון אפשרויות והצגתי אותן כדי שכל אחת תכיר ותבחר מה שמתאים לה.

לגבי לינקדאין – לא נכנסת לצד ההלכתי, כל אחת תשאל את רבותיה ותפעל כפי שיורוה.

אין בנאמר משום נתינת הכשר או פסק כלשהו. רק להבהיר שהרשת הזו מתנהלת באופן מקצועי מאד, אך כמו בכל שימוש ברשת צריך להשתמש בתבונה ולהיזהר.

אני מאמינה מאד שמי שלא משתמשת בלינקדאין מסיבה הלכתית – תהיה לה ס”ד להגיע לעבודה גם בלעדיו.

למי שכן משתמשת – ויש המון שמשתמשות בצורה כשרה וחכמה – כדאי להכיר את הדרכים היעילות להפיק את המיטב מהפלטפורמה הזאת, כי זה אפיק השתדלות גדול מאד למציאת עבודה.

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
    מנהלת
    03/05/2021 ב8:43 pm

היי יעל, מיכל וברכי

ברשותכן, דעתי הצנועה.

לטובת בנות שפנו אלי , עשיתי בעבר מיני מחקר על לינקדאין, שוטטתי בתוך בפרופילים של נשים חרדיות, משלנו. תוך כמה דקות בודדות גיבשתי את דעתי בנושא.

לינקדאין אכן פותח דלתות נוספות, אך באופן כללי הוא אינו מתאים לבנות יעקב. עם כל הכבוד לשירות המקצועי, לינקדאין זו רשת חברתית. התמונות והסרטונים שמופצים בFeed במקרים רבים לא קשורים לתכנים מקצועיים (וממש לא לרוח החברה החרדית החזקה).

אם נטפרי, נתיב, אתרוג יכולים לסנן את כל התמונות , הסרטונים וכו’ זה יכול להועיל.

עדיין נשארת הבעיה של אפשרויות חיבור עם גברים.

בכל אופן, עבור מחפשות עבודה (ולא עבור מי שרוצה ליצור פרופיל WOW, לעניין בפוסטים וסוג של בלוג) הייתי מתייעצת עם הבעל + רב שמבין בנושא.

ומי שדואגת איך תמצא עבודה,

א. יש הרבה אפשרויות אחרות.

ב. יש לי רעיון. לוקחת על עצמי את האתגר הזה, בלי נדר תוך שבוע אעדכן בתוצאות.

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
    מנהלת
    19/05/2021 ב7:57 pm

היי בנות, מעדכנת בכמה נקודות חשובות.

ראשית, דיברנו עם ביצור חומות הדת בנושא, כדי לוודא שהגישה שלנו נכונה. אז באופן כללי כמו שנכתב לינקדין לא מומלץ (לא אמרנו אסור. חשוב לדעת – מי שמשתמשת זו לא עברה) כי יש פה סיכונים. זו בכל זאת רשת חברתית.

אני באופן אישי רואה את הנושא כמו הבדל בין כשרויות -חתם סופר, רבנות, עדה חרדית, רובין וכו’ (הסדר לא מכוון) – אם את בוחרת משהו זה לא מבטיח שאת אוכלת כשר/לא כשר את בסך הכל בוחרת בסבירות לאכול כשר.

כך גם באינטרנט, כל כלי שאת משתמשת בו – יש בו אחוזי סכנה כלשהם. וכל אחת בוחרת עד כמה היא רוצה הגנה. בעקרון גם ג’ימייל וגם פה במרכז קדם יש אחוזי סכנה כלשהם. אם את בוחרת להשתמש בפייסבוק אלו אחוזים גבוהים מדיי.

בשימוש בלינקדין, למרות היותו עסקי, יש סבירות לא נמוכה שיהיו תקלות בגלל האופי של הפלטפורמה הזו.

תכלס מה עושים?

אז יש כמה אפשרויות

מנהלת פרופילי לינקדין לשלם למישהי שמנהלת פרופילים שתעשה זאת עבורך לתקופה -(זה לא מעשה חד פעמי לכן כתבתי בתשלום) אנחנו כבר פותחים הודעה חדשה כדי למצוא נשים שמתאימות לכך. באשה שמתפרנסת מכזו עבודה הסבירות למכשולות יורד ולא אאריך בזה אתן וודאי מבינות.

נטוורקינג בין חרדיות – (בכל התחומים) – אנחנו יוצרים פה במרכז! (יש עוד המון פיתוחים שעובדים עליהם ברקע שיתנו לכן יכולות מדהימות תראו בקרוב)

לחפש עבודה בשאר הערוצים שהזכירה ברכי המקסימה.

בכל זאת לינקדין – מי שניסתה בערוצים שונים ולא הצליחה ומאוד רוצה לנסות גם את הערוץ הזה יכולה לשאול רב שמבין. כדאי להבין איך הדברים עובדים כי לתכנן נכון את המהלך (לדוגמא כדי להגיע לתוצאות “יפות” זו לא כניסה חד פעמית וגמרנו, זו התעסקות שדורשת יותר זמן.)

תפילה . ולא סתם כי חייב לכתוב , כי זו באמת הדרך המועילה ביותר.

אני חוזרת ומדגישה, חלילה לא אומרת שמי שמשתמשת לצורך מקצועי עושה דבר לא כשר. אנחנו בהוראה הכללית ממליצים שלא להשתמש.

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      19/05/2021 ב10:27 pm

קודם כל, מעריכה את הבירור ההלכתי המעמיק לטובת כולן והעמדת הדברים באור הנכון.

מחזקת את דברייך בעניין התפילה, בהחלט זהו הדבר הראשון והמרכזי לעשות כאשר מחפשים עבודה.

ברמת ההשתדלות – מלכתחילה הפוסט עסק בדרכים שונות להשתדלות בחיפוש עבודה, קצת נוצר מיקוד על הלינקדאין כאן בתגובות, אבל בהחלט זו רק אחת מהדרכים.

לעניין ניהול פרופילי לינקדאין באופן חיצוני, זה בהחלט רעיון שיכול להוות פיתרון מסוים.

רק חשוב לי להדגיש שניהול הפרופיל חייב להגיע לאחר בניית פרופיל חזק וייצוגי המשקף היטב מבחינה מקצועית (אפשר לקרוא לזה קורות חיים מורחבים). כל עוד הפרופיל עצמו לא מספיק מלא, פחות כדאי להתחיל לתפעל אותו כי זה יביא מגייסים להסתכל על “כרטיס ביקור דיגיטלי” לא ייצוגי וחבל.

בהצלחה לכל אחת בדרכה למציאת העבודה!

• יוכבד לפין מנחת הורים

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    19/05/2021 ב9:51 pm

לא צריך לפחד להגיד את האמת.

בשביל מה הקמתן את קדם אם לא בשביל זה?

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
      מנהלת
      19/05/2021 ב10:16 pm

תודה יקרה, זו האמת 🙂

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן