לכל אלו שהוציאו ספר לאור אשמח לעזרה דחופה. תודה.

קדם Forums כתיבה ספרותית לכל אלו שהוציאו ספר לאור אשמח לעזרה דחופה. תודה.

• לכל אלו שהוציאו ספר לאור אשמח לעזרה דחופה. תודה.

פורסם ע"י משתמש לא ידוע  כללי on 26/02/2024 ב3:31 pm

מחפשת הוצאה לאור טובה. כזו שמסבירה צעד צעד, הולכת איתך יחד, סבלנות ומשקיעה באמת. זה ספר ראשון שמעוניינת להוציא. מי שהוציאה אשמח מאוד גם לדעת מה זה כולל מבחינה ההוצאה הכספית. סכום מוערך. איפה הוציאה? מה ממליצה? אשמח מאוד מאוד לעזרה תודה רבה 😊😊😊

• 3 תגובות
  • תמי אפשטיין

חברה
    26/02/2024 ב9:50 pm

כתבתי פה פעם פוסט ארוך בנושא ועל ההבדל בין המולים. תחפשי.

במקביל אבדוק אם זה היה בקהילה הסגורה

• תמי אפשטיין

חברה
    26/02/2024 ב10:19 pm

זה היה בפרטי. מעתיקה לכאן:

כיום יש שלוש חברות גדולות בשוק החרדי: יפה נוף, אור החיים, קולמוס.

בשתיים הראשונות כל העלות עלייך: כתיבה, עריכה לשונית/ ספרותית, עימוד, עיצוב כריכה. את הוצאות הדפוס וההפצה מנכים מהרווחים, ורק לאחר שאת מכסה את ההוצאות – מתחילים לראות רווחים (ההוצאות, אגב, מרוויחות מהספר הראשון…)

בקולמוס הם עורכים את עיצוב הכריכה, עימוד ועריכה, ומנכים את זה מהרווחים.

יש גם את תפארת, אבל הם יותר נישה ספציפית ואני פחות מכירה. אאל”ט, הם קונים את הספר והזכויות, משלמים סכום נאה, ואין לך יותר זכויות על הסיפור.

יפה נוף הוא נקרא הגדול יותר. בד”כ הוא פחות נותן צ’אנס לחדשות – אלא אם הוא מקבל ממש המלצות מסופרות מוכרות שהוא סומך עליהן/ סיפורים שפורסמו בבמות וצברו אייטם.

החיסרון – אין ממש מערכת שדופקת לגבי המידע. צריך לרוץ אחריהם ולקבל מידע מה קורה עם המכירות. התמלוגים מגיעים באיחור ואחרי נדנוד.

אור החיים – הבא אחריו. החיסרון – זה לא יפה נוף. המעלה – נותן צ’אנס לחדשות (לא בכל מחיר. יש לו לקטוריות שבוחנות את הסיפור ומחליטות). המעלה היותר רצינית, שיש לו מערכת שדופקת. את מקבלת פירוט בכל חודש ודו”ח רווחים.

גם הפרסום הוא חלק מתשלום ההפצה. יש כמה מסלולים, אבל בגדול יש מטריה פרסומית, מה שפחות קיים ביפה נוף.

קולמוס– הוצאת ספרים ללא רשת חנויות. זו המעלה. זה החיסרון.

מצד אחד, מאחר שאין רשת חנויות – התחרות בין רשת יפה נוף ואור החיים לא קיימת (המחיר די זהה בשתי הרשתות. אולי שקל- שתיים לפה או לשם. ספר בהוצאת אור החיים ימכאר בכ-9 ש”ח יותר ברשת של המתחרה, ולהיפך…). אין מאבק יצרי על ספר שהודפס אצל המתחרה.

מצד שני, בשום חנות זה לא ממש יעמוד בחזית, כי זה לא ספר שלהם. לכל רשת יש אינטרס לקדם את הספרים שלה, ולקולמוס אין את המקום הזה…

גילוי נאות, אני עובדת עם אור החיים.

• מרים סולובייציק

חברה
    03/03/2024 ב6:24 pm

הוצאתי לאור ספר ראשון (בהנחה שיהיו עוד אחרים) בהוצאת “פיוטית”, הוצאה קטנה מנתניה המולי”ת והעורכת מאוד אדיבות כמו כן המעצבת הגרפית. אני לא זוכרת את הצעת המחיר שלהם אלא רק שהם לקחו 15000 ש”ח על הכל כולל הדפסה של 100 ספרים ומהדורה שניה של 100 ספרים עלתה 3000 שקל

אני מוכרת כל ספר לבד או אחרי ההרצאות שלי זה רץ מפה לאוזן וגם אחותי שיש לה עיתון מפרסמת לי את זה בחינם על בסיס מקום פנוי, עשינו ערב השקה והיה מדהים חברה של המול”ית שהיא זמרת שרה איתנו שירים ונגנה בגיטרה היה אוכל טוב והיה ממש מושלם

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן