סוגה בשושנים # 3 🌷 פרוזה

קדם Forums כתיבה ספרותית סוגה בשושנים # 3 🌷 פרוזה

• סוגה בשושנים # 3 🌷 פרוזה

פורסם ע"י רות רוט  הוראה רכזות וחינוך on 17/03/2024 ב12:45 pm

נעים להכיר: הפרוזה.

פרוזה זוהי יצירה ספרותית שאינה שירית. ובעצם, זו הסיפורת על כל תתי-הסוגים שלה. אבל לא רק סיפורת – גם כתיבה עיונית ומידעית היא פרוזה, וגם כתיבה עיתונאית (כתבות ומאמרים).

מאפיינים חיצוניים: שורות ארוכות וחלוקה לפסקות.

מאפיינים תוכניים: פרוזה אמורה לעבור “עריכה ספרותית” ו”הגהה לשונית”. לפרוזה אמור להיות מבנה ברור מבחינת התוכן, ובפרוזות ארוכות – חלוקה לפרקים.

מאפיינים לשוניים: ריבוי תיאורים, אלמנטים שונים של שירה (כמו ריתמוס וקישוטי לשון), שימוש באמצעים הרטוריים לסוגיהם (כולל גיוון במשלבים), ועוד. באופן רשמי הפרוזה אמורה לדמות ל”שפה דבורה,, כמובן עם שינויים נצרכים – כי בפועל היא כתובה.

ו-דוגמא:

טוב, נדלג על דוגמאות… כי הן ארוכות מדי… במקום זה תוכלי להיכנס לאזור היצירות.

בקרוב, אי”ה, יתווספו בו השראות. אם יש לך פרוזות שראויות להוות השראה לכותבות אחרות – מוזמנת לכתוב לי באישי או במייל.

רות רוט הגיבה לפני 6 חודשים 4 חברות · 5 תגובות
  • 5 תגובות
  • מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    18/03/2024 ב7:29 am

שלחתי לך בפרטי פרק לדוגמה מהספר שלי.

• מירי כ.

צילום ומולטימדיה
    חברה
    02/04/2024 ב6:39 am

לא הבנתי.

איך מוסיפים פרוזה ולאן?

• רות רוט

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      02/04/2024 ב10:02 pm

שולחים אלי באישי, או למייל שלי avodarut בג’ימייל.
      ראיתי שכבר שלחת…
      אם יש חברות נוספות שמעוניינות לשלוח, בשמחה!

• שרה לרנר

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    02/04/2024 ב10:22 pm

סתם לאינטליגנציה, מה ההבדל בין העלאת קטעי פרוזה למאגר לבין פרסום רגיל בפוסט נחמד?

• רות רוט

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      14/04/2024 ב12:51 pm

שרה, באמת אין כל כך הבדל… פשוט פרוזות הן לרוב ארוכות, פוסט נחמד – הוא נחמד, אבל בקובץ PDF אפשר לארגן עיצוב יותר נחמד.
      כמובן, את יכולה להעלות ולפרסם כל פוסט שמכיל פרוזות שלך! כבר יש לנו כמה וכמה סיפורים בהמשכים… רוצה להיות הבאה בתור?

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן