תרימו את הכפפה!!!

קדם Forums הפקות במה ותוכן תרימו את הכפפה!!!

• תרימו את הכפפה!!!

פורסם ע"י משתמש לא ידוע  כללי on 10/07/2024 ב3:42 pm

עולם המשחק בציבור שלנו אינו מפותח כלל וכלל [וכן, יהיו את אלו שיגידו לי שהוא מאודדד מפותח, כפיים! בגלל זה שום בת שרוצה להופיע ולהשתתף בסרטים לא יכולה להגשים את עצמה. אז תחסכו ממני]

ואני אומרת: תרימו את הכפפה!

כן, אתן! אילו אני הייתי יכולה הייתי עושה זאת! ואני לא יכולה, למה? כי אין לי את המשאבים והתקציבים לזה. אבל כל אלו שמאמנות, מפיקות, יוצרות סרטים, תעשו עם התופעה הזו משהו!

אני מכירה איך זה עובד, ומניסיון הייתי בעצמי בכמה חוגי משחק, למדתי שנים, והתוצאה… כלום. אפס.

ויש כמוני עוד מיליון בנות ואני חותמת על זה!

חברה שלי למדה איתי יחד באותו קורס, החלום שלה היה להופיע בסרט, היא אומנם השיגה אותו אך לא בדרך לה ציפתה…

איך היא השיגה אותו?

פשוט מאוד, קלטה שבציבור החרדי לא שמים עליה פס כי היא לא מספיק ראויה או לא מספיק לבנה עם עיניים כחולות והחליטה שלא מתאים לה [ובצדק…] יצאה מהמסגרת… והלכה ללמוד אצל הציבור החילוני. כיום היא יחסית מפורסמת, מופיעה בבימה, מגשימה את עצמה.

ואני שואלת את עצמי האם ילדה צריכה בשביל להגשים חלום לעבור צד?! זה נראה לכן הגיוני???

מה היא בסך הכל מבקשת? להגשים חלום?!

ילדה בת 10, 15, 18 שרק רוצה להופיע ולהציג צריכה ללכת וללמוד אצל אנשים שלא יודעים דבר על התורה והמצוות??? שנגד כל דבר שבקדושה?!

ואל! אל תגידו לי שזו בעיה שלה, ואם כן תגידו זה רק מראה שאתן לא באמת מהתחום, מי שבאמת רוצה את זה יודעת מה אני אומרת ומבינה מה אותה חברה שלי הרגישה. כי ההרגשה הזו של לשחק, להציג זו הרגשה ממכרת, מהפנטת.

וכאן בהזדמנות הזו אני רק רוצה לבקש ממי שבעלת השפעה, שיודעת שיש לה כוח בתחום הזה, שימי לב למה שמתחת לאף. אני מתחננת, לא עוד בנות יוצאת מהדרך…

הן לא יבואו ויגידו לך שהן נפגעו, לא יבואו ויתחננו שתבחני אותן, הן לא יעשו את כל זה…

אנחנו צריכות לשים לב לכך.

אותה מאמנת או מפיקה, יוצרת, שמי לב לאותן בנות, תסתכלי על העיניים שלהן ותראי את הפגיעה… את המבט שכל כך כמה, כל כך רוצה.

תנו להן צ’אנס.

שרה רוזנבך הגיבה לפני 3 חודשים, 1 שבוע 9 חברות · 12 תגובות
  • 12 תגובות
  • נ ש

חברה
    10/07/2024 ב3:54 pm

בגדול את צודקת שהוא לא מספיק מפותח ואין כל כך מענה לאלו שרוצות ולמדו וכו..

רק הדוגמא של החברה לא ממש נכונה לדעתי , לא יוצאים ככה מהדרך כי היה לה חלום זה אולי היה הקש ששבר…

אני באמת לא כל כך בתחום אז אולי באמת אני לא מבינה אולי אם עוד מחשבה אני יותר אבין אבל כרגע לא חושבת שזה דוגמא טובה.

• א ק

חברה
    10/07/2024 ב4:00 pm

מבינה מאד מאד את התחושה, ואגב זה נכון בהרבה תחומים, לא רק במשחק.
    רק מה? מפיקה היא לא עמותת חסד, היא צריכה להוציא את המקסימום שלה מכל הפקה, וזה הדבר היחיד שהיא לוקחת בחשבון, חסד ועבודה לא מערבבים בדרך כלל.
    ועוד נקודה, מכירה שחקניות לא יפות במיוחד, הן פשוט מתאימות לתפקידים מסוימים…
    לא רואה בזה בעיה. אף אחד לא יקח לתפקיד של מרוקאית מישהי בלונדינית עם עיניים כחולות.
    מאחלת לך למצוא את עצמך כמה שיותר מהר,
    ואולי מהצד של המפיקות יהיו טיפים לתת לך.
    בהצלחה!

• נ ש

חברה
      10/07/2024 ב4:05 pm

ממש לא נכון שחסד ועבודה לא מערבבים יחד!

אפשר לעשות חסדים גם בתוך עבודה.

• ה ה

חברה
        10/07/2024 ב4:11 pm

ניתן, וב”ה עושים.

רק שזה לא תמיד נכון לעשות חסד בצורה כזו או אחרת.

כל אחת צריכה לבדוק על חשבון מי מגיע החסד שלה והאם זה מתאים לה.

• שרה רוזנבך

חברה
        11/07/2024 ב12:49 pm

אולי,

רק שזה לא התפקיד שלי לומר למפיקה (ובעצם לכל אחת אחרת) מתי, איך, כמה, ולמי לעשות חסד…

• א ק

חברה
    10/07/2024 ב4:09 pm

תוך כדי ובמסגרת העבודה בוודאי אבל לא אם זה על חשבון סיכונים בעבודה,
    אני בתור מנהלת לא הייתי לוקחת מישהי לעבוד אצלי בלי שאני בטוחה שהיא 100% מתאימה, אפילו אם זה חסד גדול, מי ישלם את הנזק?
    מה את מצפה ממפיקות? שיקחו שחקנית כי היא מאד רוצה והיא מאד חושבת שהיא מתאימה? אחרי הכל מי שצריכה להחליט שהשחקנית מתאימה לתפקיד זו המפיקה בעצמה, ולא הייתי מצפה ממנה לערב כאן שיקולים שהם לא נטו מקצועיים,
    דעתי האישית, אפשר לחלוק עליה

• נ ש

חברה
      10/07/2024 ב4:19 pm

עכשיו זה יותר ברור.

רק אני הבנתי ממנה שמפיקות חרדיות לוקחות אפילו חילוניות כי כאילו הם רמה אחת מעל אז היא באה להגיד קחו קודם את אחיות שלכם תסתכלו עליהם כי יכול להיות שהם טובות לא פחות

יכול להיות שהבנתי לא נכון🧐

• א.ג – תוכן. עיצוב. אומנות.

חברה
    10/07/2024 ב4:11 pm

רבקי יקרה, גם למפיקה אין חשבון בנק עולמי ומלא. היא משקיעה בהפקה משאבים רבים, מוציאה מאות אלפי שקלים- הגיוני מאד והכי לגיטימי שבעולם, שהיא תבחר את השחקניות שיתאימו ‘בול’ לאמירה ולסגנון, ולא תתפשר על אחרות מתוך רחמים.

בדיוק כמו שאת לא תבחרי לקנות דירה מאדם שהוא דווקא מהציבור שלך, ותספגי את החסרונות והנזקים של נזילה וכדומה.(אמנם יש הפרשי מחירים, אבל נתתי דוגמא).

קחי בחשבון: מפיקה=השקעה.

לכל השקעה יש צפייה לקבל תנובה מספקת.

• אלישבע ל.

חברה
    10/07/2024 ב4:49 pm

משהו קטן שיש לי לומר,

בד”כ אני לא מתערבת בנושאים כאלו,

כותבת כאן משהו שאולי לא חשבת עליו.

משחק, מסך, תיאטרון וכל עולם הבמה מושך מאוד,

כל אחת שיש לה אהבה לאומנות מבינה על מה אני מדברת.

יוצרת מהנשמה מחפשת כל הזמן עוד ועוד,

כל הגשמה קטנה ממלאת אותה בעונג אמיתי.

אבל –

האם את באמת מתכננת ורוצה שזה יהיה המקצוע הבלעדי שלך?

כבת יהודייה, חרדית ושמורה – מתאים לך לגמרי עולם המשחק, על כל מה שהוא מציע?

ולא רק כי צריך להקדיש לזה את כל החיים, ויש משפחה וילדים קודם,

גם בגלל גדרים רוחניים ורגישים שמעבר להלכה דווקא.

וגם נושאים הלכתיים.

אם את מזדהה איתי, ומכירה את עצמיך בתור אחת שרוצה יותר,

ולא מוכנה להתפשר על רגישויות –

תשמחי במקום שלך, תציגי להפקות קטנות,

בתשלום לא גבוה, כן 🙁

תקחי את זה כמקצוע מהצד, ולא כעיקרי.

אני לא בטוחה שהצלחתי להעביר את כל מה שרציתי,

זאת רק הצעה לעצור, לחשוב רגע,

לשמוח במקום שלי,

להפסיק להתלונן.

(העולם הזה הוא לא מקום של אמת וצדק, צדיק ורע לו זו לא מליצה. אמת אמיתית תהיה בביאת הגואל).

ופשוט להבין שהמגבלות בתחום הזה – דווקא עוזרות לי לשמור על עצמי במקום שהייתי רוצה להיות.

(אם מתאים לך לטוס לחו”ל, לעבוד עם צוות לא חרדי, להיקלע לשאלות הלכתיות לא פשוטות פעמים רבות – אני לא מדברת אלייך. מדברת לנערות וילדות שחולמות בלי לדעת על מה).

ומשהו נוסף-

כוכבי במה חיים לפעמים בהרגשה ריקנית מטורפת,

הם דלים באישיותם, וחיים רק על הערצת הקהל.

סופם של שחקנים גדולים בעולם הרחב? לא נעים בכלל…

• ברכי חן

חברה
    10/07/2024 ב11:16 pm

עדיין אני חושבת שהמפיקות לא יודעות שיש שחקניות חרדיות לא פחות מוכשרות מחלוניות והן יכולות לבדק את זה. כמו שלוקחים זמרות חרדיות , רקדניות חרדיות במופעים ממש גדולים של הציבור החרדי אבל שחקניות חרדיות? רק בהפקות היותר קטנות שפחות עם כסף ועובדה שאני למדתי בבית ספר למשחק חרדי והמורה שם לא היתה דתיה והיא פשוט היתה בשוק שיש כאלו שחקניות חרדיות ברמה גבוהה מאד…

אבל מה לעשות זה דרך העולם וכמו שאמרת ,רק כשתבוא הגאולה האמת תתגלה…

• משתמש לא ידוע

חברה
    10/07/2024 ב11:47 pm

לא רוצה לאכזב אף אחד.

אבל אני חושבת שכל בחורה ששוקלת ללכת ללמוד משחק ויש לה במחשבה לעסוק בזה או לפחות להיכנס קצת לעולם הזה, צריכה לקחת בחשבון שהסיכויים מאוד מאוד מאוד נמוכים, כמעט אפסיים.

ואני מדברת גם על חילוניות. (אמנם הסיכויים קצת יותר מאפסיים, אבל גם, נמוכים מאוד).

אז למה כן ללמוד משחק?

בשבילך, בשביל הכיף האישי ומימוש התחביב שלך בלימודים. זה לא פחות חשוב.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן