חוות דעת על יועצת חינוכית

קדם Forums טיפול ואימון חוות דעת על יועצת חינוכית

• חוות דעת על יועצת חינוכית

פורסם ע"י עדי דרעי  יעוץ אימון והנחיה on 12/05/2024 ב8:09 am

שלום לכן

אשמח לשמוע את חוות הדעת של המקצועיות שכאן

בבית הספר של ביתי (בכיתה ח’) יש יועצת חינוכית.

היא לוקחת לשיחות וגם מלמדת שעור כישורי חיים

מהכיתה של הבת שלי היא לוקחת רק אותה לשיחה

וכאן מתחילה שאלתי:

ביתי אומרת שהיא מאוד לבבית אך יש זמנים שהיא עצבנית בשיחות איתה

כשהיא מלמדת בכיתה אינה מגיבה לביתי באותה לבביות כמו לשאר הבנות אלא יותר בקור

פגשנו אותה יום אחד ברחוב(אני והבת שלי) היא לא פנתה לביתי אך היה נראה שרוצה שביתי תפנה אליה (עברה למדרכה מהצד השני אלינו) ביתי פנתה אליה והיא הייתה מאוד חביבה, יותר מתמיד אפילו (לדברי הילדה)

עכשיו עשתה עם הילדה שיחת סיום ואמרה לה שאף פעם לא הייתה כזו ילדה בבית הספר והיא תמיד תזכור אותה (היא לא אמרה את זה לילדות אחרות, ביררתי אצל חברות של הבת הקטנה יותר)

יש לי עוד דוגמאות

איך זה נשמע לכן?

נועה יחיאל הגיבה לפני 5 חודשים, 1 שבוע 5 חברות · 5 תגובות
  • 5 תגובות
  • משתמש לא ידוע

חברה
    חברה
    12/05/2024 ב8:25 am

אם אני משווה את זה לעולם הטיפול נשמע לי שהבת שלך מרגישה את הבעיתיות שיש כשבאים למטפלת באופן אישי ואז נפגשים איתה בטיפול קבוצתי.

מבחינה טיפולית ממש לא מומלץ להיות בטיפול אצל מטפל ואז לבוא אליו לטיפול קבוצתי בגלל המורכבות הזו של יחס אישי, כמה המטפלת נחמדה אלי בחדר וכמה היא שונה בקבוצה וכו’.

לא נשמע לי שיש כאן בעיה עם היועצת,הפוך,היא נשמעת ממש נחמדה,רק שהציפיות של הבת שלך ממנה שונות באופן טבעי.

בכל אופן, בבית ספר זה מאד מקובל שהיועצת מוציאה ילדים לשיחה אישית ובמקביל נכנסת לכיתה.

• רבקה גולדבלום

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    13/05/2024 ב8:57 am

בואי נפריד בין ההתנהגות השלילית בטיפול (עצבים) האם זה בגדר הסביר, האנושי, או שלא ראוי ולא מתאים (תמיד לא מתאים, אבל יש משהו נסלח במישהו שקצת עייף, ולא נסלח כשהיועצת משדרת לנועצת משהו מזלזל, עצבני ומקטין).

ולגבי הפער בין ההתנהלות בכיתה להתנהלות האישית-

כיועצת, זה דילמה קבועה, עד כמה בת בכיתה גבוהה נוח לה עם ההכרות האישית של היועצת.

אולי היועצת חושבת שבתך לא תרגיש בנוח שהכיתה מודעת/מרגישה את הקשר האישי בינהן ולכן מתעלמת, ומחכה לראות מה בתך תיזום כדי לזרום איתה באופן ציבורי באותו תדר שהיא תבחר ומתאים לה.

יחד עם זה- באישי היא מפגינה הערכה וחום. כמו שתיארה לגבי המסיבה.

• עדי דרעי

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    13/05/2024 ב9:07 am

אתמול בערב פגשנו את היועצת שוב ברחוב (היא גרה די קרוב אלינו), היא חיבקה את ביתי ואמרה ממש בדמעות שאף פעם לא ראתה ילדה כזו והיא תמיד תאהב אותה ושמחר בבוקר תבוא אליה לחדר

הילדה התקשרה מקודם מבית הספר, שהיא דפקה בדלת של היועצת היא שמעה שהיא שם, אבל היועצת לא פתחה לה (אחרי שהיועצת הלכה לכיתה לראות אם כבר הילדה הגיעה, היא אחרה קצת) ומה לעשות?

מה הסיפור?

• בת-חן כהן

טיפול
    חברה
    13/05/2024 ב9:30 am

עדי, למה שלא תבקשי להיפגש איתה, ותבררי מה המטרה שלה בקשר עם הילדה.
    לאיזו עזרה היא זקוקה לדעתה, ואיך היא ממליצה לתת את העזרה במסגרת ביה’’ס וכן
    בבית.

• נועה יחיאל

טיפול
    חברה
    13/05/2024 ב6:47 pm

נשמע שהילדה מרגישה באינטואיציה הפנימית שלה

שמשהו לא תקין אצל היועצת,

ויתכן,

ע”כ הייתי מציעה לבדוק ולברר ברגישות,

בהצלחה!!

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן