חרדה מרופא שיניים

קדם Forums טיפול ואימון חרדה מרופא שיניים

• חרדה מרופא שיניים

פורסם ע"י יהודית גריינימן  אופנה יופי וטיפוח on 24/08/2023 ב10:56 pm

צריכה ייעוץ דחוף בנוגע לילדה בת 10 שיש לה חרדה רצינית מרופאים בכלל, ורופא שיניים בפרט.

אשמח אם מישהי שיש לה ידע וניסיון בענין תוכל לפנות אלי.

תודה

ברכי הגיבה לפני 1 שנה, 1 חודש 12 חברות · 13 תגובות
  • 13 תגובות
  • אושרת ישראלי

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    24/08/2023 ב11:04 pm

יש במבשרת ציון רופא שיניים במיוחד בשביל זה

אני ישיג לך את הפרטים

מה המייל שלך?

• יהודית גריינימן

אופנה יופי וטיפוח
      חברה
      24/08/2023 ב11:05 pm

אני אשמח, הבעיה היא שאפילו שמדברים איתה על זה היא נכנסת לפניקה

• נחמי

הוראה רכזות וחינוך
        חברה
        25/08/2023 ב2:14 am

מכירה ילד כזה שטיפלו בו בהרדמה כללית, לפעמים אין ברירה וזאת האופציה היחידה..

• שירה

הייטק
          חברה
          25/08/2023 ב11:36 am

אי אפשר לעבור בדיקה שגרתית אצל רופא שיניים בהרדמה כללית… וגם לא ניקוי אבנית של שיננית.

זה לא יכול להיות דרך חיים, זה עלול לגרום לאנשים להזניח לגמרי את השיניים, וגם בגילאים מאוחרים יותר.

נשמע מזה שהיא פנתה לקהילה של הטיפול שהיא מחפשת לפתור את הבעיה מהשורש, לא למצוא פיתרון זמני לטיפול אחד

• עמליה

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    25/08/2023 ב8:57 am

יש לי נסיון עם חרדת שיניים אצל ילדים ,תשאירי פרטים באישי ואחזור אלייך בס”ד

• א. פוגלבלט

הייטק
    חברה
    25/08/2023 ב12:22 pm

צריך לבדוק מה המקור המדויק של זה.

האם כל הרופאים או שיש רופא אחד אפילו שהיא לא מפחדת ממנו. (אם כוווולם אז זה קליני…)

האם יש סיבה לפחד (לדוגמא לפני שנתיים עשו לה עקירה מאד כואבת…) או שהיא תמיד זוכרת את עצמה מפחדת מרופאי שיניים (אמונות מגבילות…)

בקיצור, עוד קצת לדבר ולקבל מידע יותר מדויק

• שולמית אורלנציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    26/08/2023 ב9:59 pm

את יכולה בתור אמא לשחק איתה עם בובה והיא תהיה רופא השייניים

אחרי כמה משחקים החרדה תרד מעט.

• יהודית גריינימן

אופנה יופי וטיפוח
    חברה
    26/08/2023 ב10:04 pm

ניסיתי הכל, הלכתי איתה לד”ר פאדי, והוא הצליח אבל בקושי, הוא כבר לא מקבל את הגיל הזה,

שיחקתי איתה ברופא שיניים ולא עוזר.

פעם אחת כבר הגענו לרופאת שיניים, הצליחה להרדים לה את האיזור וזהו, לא הסכימה יותר, הרופאה לא רצתה להכריח אותה, ופשוט חזרנו הביתה עם פה רדום וחורים בשיניים.

באינסטינגט שלי הייתי פונה להרדמה כללית אבל זה לא יפתור את החרדה, גם ממשטח גרון היא מפחדת ולא מסכימה בשום אופן.

• מיכל וילמן

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    26/08/2023 ב10:53 pm

יהודית יקרה,

בעבר אחת הבנות שלי גם סבלה מאד מחרדת שיניים ובגיל 5 באמת עברה טיפול עם הרדמה כללית

אבל כשהיא גדלה, הבנתי שהיא צריכה קצת יותר הכלה והבנה.

אצלה, דיברנו הרבה סיפרנו מה הולך להיות עם הבנה והרגעה בטיפול אצל הרופא וכל זה + רופא מיוחד במינו שקיבלנו בסיעתא דשמיא, הניבו תוצאות מדהימות, ועם הגיל החרדה עברה ב”ה. היום היא כבר לא צריכה שמישהו ילך איתה:)

הרבה פעמים אנחנו מפחדים לספר לילד מה הוא עומד לעבור כי זה יפחיד אותו

אבל להיפך, הפחד מהלא נודע, הוא הרבה יותר גדול!

ולכן, כדאי מאד לדבר עם הילדה (וזה דבר נכון תמיד לפני כל משהו חדש, מעבר, תקופה חדשה למשל: מסגרת חדשה וכו’), מה הולך לקרות. מה עושים לי. מה המטרה של כל זה. המון תיאור של הסיטיואציה , של האמצעים בהם הרופא משתמש, וכו’ יחד עם להרגיע אותה, שאמא כל הזמן תיהיה לידך. ש”אחזיק לך את היד”, שברגע שכואב – תרימי את היד והרופא יפסיק וכד’).

על אותו כיוון, הדרכתי אמא לפני שהילד שלה (בן 6) עבר ניתוח שבר והם עשו עבודה מאד יפה איתו

(אגב, מה שחשוב לספר הוא: מה שרלונטי לילד, לא בדיוק מה עושים לו בגוף, אלא, מה הוא יעבור וירגיש. למשל: “אחרי הניתוח, אולי לא תרגיש טוב, וויביאו לך תרופה להרגעת כאבים” או: “המיטה גדולה וגבוהה, ותקבל פיג’מה של ביה”ח” וכו’).

הילד ב”ה, חווה את כל התקופה הזו כ”כ טוב, שביקש לעבור עוד פעם ניתוח:)

אם לילדה הזו, הדברים הללו לא עוזרים, נראה שיש לה חרדה עמוקה יותר וצריך לעבוד יותר על הכלה והבנה רגשית באופן כללי, עם אמון פנימי. זה קצת יותר תהליך, אך הוא חשוב – כי הוא יעזור גם לכך וגם לדברים נוספים.

ואגב, כדאי לשים לב, איך הסביבה הקרובה משדרת לה את הטיפול והאם יש כאן חרדה מטיפול רפואי בעבר, שלא תווך לה באופן מרגיע.

בברכה ובהצלחה

מיכל וילמן

• איטה אימר

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    27/08/2023 ב7:43 am

תנסי ש. הממדים – טיפול לחרדה.

בהצלחה

• ליאורה מזל לוי

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    27/08/2023 ב3:12 pm

אני מאוד ממליצה על טיפול בCBT

זה טיפול ממוקד וקצר ובדר”כ מאוד יעיל למצבים כאלה.

• ברכי

טיפול
    חברה
    05/09/2023 ב12:24 pm

טיפול ב’נוירופידבק’ עזר מאד, מניסיון.

בתי שלא הסכימה לעבור טיפולי שיניים כלל וכלל ועברה טיפול בהרדמה כשהיתה בת 6

ב”ה, היום לאחר שטופלה, לא מוותרת על ביקורת כל חצי שנה, היא זו שמזכירה לי לקבוע לה תור,

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: zviabarak26@gmail.com

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן